Zamyslenia

Vstup do neznáma

Dnes som sa tak zamyslela nad udalosťami, ktoré nás sprevádzali počas dvoch rokov od nášho vykročenia do nového života. Boli to dva roky, ktoré nám toho veľa ukázali. Za celý život sa na nás nalepilo množstvo presvedčení, mýtov a „právd“, o ktorých sme ani netušili. Uvedomenia poväčšine prichádzali cez mnohé bolestivé situácie. No skrz ne som sa stále posúvala ďalej a cítila sa silnejšia.
Nedávno som objavila vo mne hlboko ukrytú šablónu na život, ktorú som si „vybrala“ ani neviem ako.
Bola som presvedčená, že nepotrebujem veľa peňazí. Toto nenápadné presvedčenie, ktoré ma malo akože viesť k cnosti a pokore, pramenilo ktovie až z akej minulosti. Darmo som si želala žiť v slobode a hojnosti, čiže v spokojnosti, keď niekde v hĺbke sa mi ukrývalo presvedčenie, že to nepotrebujem lebo peniaze kazia charakter, privádzajú nás do márnivosti a k tomu sa pridružilo ešte presvedčenie, že rásť sa dá len cez utrpenie alebo v núdzi – či vo finančnej, materiálnej alebo vzťahovej.
A keďže tomuto scenáru som uverila, tak mi to aj život prinášal. Lebo veď realitu si vytvárame sami…A za všetky „sračky“, ktoré ma stretávali som nakoniec bola vďačná , lebo veď ma posúvajú pekne ďalej.
No dnes sa pýtam, ide to len takto? Prišli sme na tento svet žiť v núdzi? Nie, dnes už tomu neverím. Dnešným dňom, ktorý je pre mňa výročným, sa rozhodujem prepísať túto šablónu na život. Vytváram si novú, ktorá hovorí o tom, že si chcem život užívať. Aké by to bolo, keby som rástla skrz príjemné pocity a zážitky? Aké by bolo žiť v hojnosti na všetkých úrovniach života? Aké by bolo mať možnosť vyskúšať, vidieť, počuť, zažiť, cítiť všetky krásy , ktoré tento svet prináša?
Myslím, že strádania a utrpenia sme si zažili už viac ako dosť.
Otváram sa možnosti nekonečnej hojnosti a spokojnosti s dôverou, že je to tak v poriadku.
Je to niečo nové, niečo nepoznané. To čo som zažívala doteraz, bolo síce mnoho krát nepríjemné ale bolo to známe. No tento krát sa rozhodujem vstúpiť na neznámu pôdu s vedomím, že môžem, že tak ako som uverila starej šablóne, teraz ju zamieňam za novú a prijímam do svojho života nové pravidlá. Hojnosť môže ku mne prúdiť a ja rastiem skrz ňu…

Pridaj komentár