Zamyslenia

Popoluška

S rozhodnutím, že chcem žiť v hojnosti mi prichádzajú pomaličky prvé skúšky a ja si uvedomujem, že vstúpiť do nového, nepoznaného poľa nie je také jednoduché ako som si myslela. Tak som sa trochu zasnívala a vstúpila do sveta rozprávok…
Cítim, že potrebujem odhodiť „zásteru“ a obliecť si krásne šaty kráľovnej. Pánečku, je to nepredstaviteľné, pretože je príjemnejšie sa cítiť v roli cnostnej, obetavej, skromnej Popolušky ako v roli nejakej zlej kráľovnej. Žiaľ, takto to už máme od detstva zakódované.
Na chvíľu sa stávam tou Popoluškou, ktorá sedela ufúľaná od popola pri peci, znášala posmešky zlej macochy a snívala o krásnom princovi a živote na zámku. Vedela, že nemôže ísť na bál špinavá a v otrhaných šatách, tak len v žiali znášala svoj údel. No prišli jej na pomoc holúbky s troma orieškami.
Predstavujem si, že v prvom oriešku by som mohla nájsť sebalásku. Jej prijatím už nedokážem robiť veci, ktoré mi ubližujú, potláčajú ma a ochudobňujú. Už sa neuspokojím s napodobeninami toho po čom túžim. Naopak, dovoľujem si robiť to, čo milujem.
V druhom oriešku by som našla odvahu. Odvahu vykročiť zo zaužívaných koľají, opustiť komfortnú zónu, ktorá nás klamlivo drží dlhodobo aj v nepríjemných situáciách.
V treťom oriešku by som objavila kreativitu, ktorá vystrieda pochybnosti o tom, že by som mohla niečo dokázať a byť prospešná.
Obdarená týmito darmi sa cítim ako kráľovná, pre ktorú je samozrejmé, že môže byť obklopená krásnymi vecami, vyžaruje z nej láska, sebahodnota a dokonalosť. Každý, kto sa na ňu pozrie, spozornie a cíti jej silu. Nie je to sila, ktorá prináša iným utrpenie a poníženie, ako nám bolo vykresľované v rozprávkach. Je to nádherná príťažlivá sila, vďaka ktorej sa ostatní pri nej cítia príjemne a inšpiratívne…
Hojnosť nie je len to všetko okolo nás, je potrebné ju cítiť v srdci. Želám si pre každého kto zátúži, aby mu na ceste cinkli takéto tri oriešky

Pridaj komentár